| Kombatal991 a întrebat:

am o problema mecanica pe care vreau sa o rezolv cu ajutorul vostru, in caz contrar o sa fiu nevoit sa chem un mecanic, desi nu vreau. Am un tractoras chinezesc de 15cp pe un piston diesel, pornirea se face manual, adica invart de o manivela. De ceva vreme nu mai vrea sa porneasca, teava de esapament da doua bufeuri si atat, nu porneste. I-am schimbat motorina, am dat o ora in sir, dar cu aceleasi rezultate. M-am apucat sa desfac filtrul de aer, l-am curatat si am incercat sa-i dau o aprindere cu spray, tot nu a functionat. Am desfacut o gramada de surubele pe la motor ca sa curga ulei sau motorina, ce o fii, si curg toate, deci nu cred ca ar fi infundat ceva. Nu stiti oare care ar putea fi problema? Va multumeesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Greu de dat niste sfaturi profesioniste, cand tu ai dezamorsat toate conductele, de curiozitate. Poate ai sarit vreun filet, si trage aer acum.
Ce fel de alimentare are? O pompa cu cama? Rotativa nu cred ca e.
Ciudat ca nu a luat-o nici pe spray.
Preincalzitor (bujie) are?

Răspuns utilizator avertizat