| anonimbuc21 a întrebat:

Opel h 1.7. Salut băieți, azi am curățat E.G.R,teava aia care duce de la e.g.r la admisie ca mereu uit cum ii zice, toată treaba buna le-am montat înapoi si când sa pornesc surpriza învârte si nu porneste, am avut bornele luate in timpul "lucrării " fiind nevoit sa scot câteva mufe, la e.g.r la filtrul de aer si la ce mai era pe la admisie, senzorul m.a.p si inca una ....si am gasit la testul cu pedalele 3 erori ideea e ca am desfăcut o la tara si nu am pe cine sa chem cu un tester...plm daca aveti vreun sfat e bine venit

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Care sunt alea 3 erori?
Sfaturile sunt pentru viitor:
1. Nu mai lucra la masina fara tester
2. Intreaba pe grupurile de pe Facebook sau citeste tutoriale de pe https://www.clubopel.com/ cand te apuci de ceva pe la masina.