| Bossu98 a întrebat:

Am si eu o intrebare as vrea sa imi cumpar un scuter, mai precis un Piaggio liberty 49cc in 4 timpi si as vrea sa vad niste pareri despre acest scuter, cum ar fi: consumul si daca merita sa imi dau banii pe el.

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Boss, te pot asigura ca sunt motoare bine construite, se intretin usor si consuma foarte putin in comparatie cu cele in 2 timpi dar si prestatiile sunt diferite. Consumul este undeva la 3 l /100 de kilometri. Pentru intretinerea lui nu ai nevoie de foarte multi bani, 1 litru de ulei la 4000 de km, un filtru de aer si cam atat iar la 10-12.000 cureaua, rolele si placutele de frana. Nu este un scuter de fite dar in schimb este un scuter in care poti avea incredere si ti-l recomand. Acum depinde si de starea lui, kilometri, aspect, starea motorului cauciucuri si in ultima instanta, pret.

| Bossu98 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Pai scuterul arata foarte bine, de nota 10 la aspect, are 29. 000km scuterul a fost revizut la motor si imi da 1 an garantie pe(motor, parte electrica, transmisie si frane), caucuic nou pe spate si bun pe fata.Eu il cumpar de la un magazin care le aduce din Italia, Germania etc.Pret:350 euro

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Eu am modelul din 2005 in 2 timpi, iti recomanda modelul in 4 timpi doar daca ai peste 60 de ani si o sa-l folosesti ca sa mergi la piata...