| al3xby3x a întrebat:

Cat consuma un matiz daewoo? este interesat tata nu eu big grin p internet nu am gasit asa ca... funda plz mersi mult big grin

Răspuns Câştigător
| marius_5795 a răspuns:

7.5 litri in oras si 8.3 la taratongue
funda?big grin

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Foarte mult. Raportat la greutatea si puterea lui consuma enorm. Datele din cartea tehnica:
Consum mixt: aprox. 6, 4 l/100 km
Consum (urban): aprox. 8, 4 l/100 km
Consum (extraurban): aprox. 5, 2 l/100 km

Consumul real este cam de 10 in oras iarna si 9.5 vara si afara undeva la 6, chiar 7 daca te dai la ea si mai ai si aerul conditionat dat drumu. Astea sunt datele pentru modelul de 800 cmc la cel de 1000 nu se schimba mult situatia fiindca este ceva mai mare motorul deci forta mai multa si trage mai usor dar si masina este mai grea putin si... tot pe aici ajungi. Nu este o masina cu consum mic. Cine spune ca ii consuma putin sa il scuipi intre ochi ca minte. Am auzit de zeci de ori ca matizu mananca putin. Tico mananca putin nu Matiz-ul!

| Doar1îngeR a răspuns:

Avai.sa nu il puna naiba sa isi ia matiz.
al meu consuma 9.6 si a fost luat de nou.

| michael5813 a răspuns:

Mai oameni buni voi chiar vorbiti serios!? chiar asa mare consum are matizul!? in doar trei pistoane!?

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Am fos si eu interesat da asta da e nasol consuma aprox. 8, 4 l/100 km in oras si aprox. 5, 2 l/100 km

| al3xby3x explică:

Va multumesc pentru raspunsuri big grin

| GabyLondo0 a răspuns:

Ai sa te miri dar consuma enorm de mult pentru o masina care are motoru de 700 sau 800 cm3...consuma in jur de 7-8 in oras cu aer conditionat