| Ddo_Razvan_1995 a întrebat:

Heeei TPU! Cat consuma un Daewoo Matiz? dar un Daewoo Tico?

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Tico, nu am idee cât consumă, dar nu îl recomand, decât ca unealtă pentru suicid.
Matiz în schimb, consumă până în 6% în afară, dacă mergi cu viteze rezonabil, în principiu, maxim 90. Dacă te încumeți să mergi cu 130Km/h pe autostradă, sare de 10%.
În oraș, în funcție de cum mergi cu el și desigur de orașul în care locuiești, ajunge până pe la 9%, cel puțin în București, mai puțin nu prea are cum să consume.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 8 %, daca e mica masina nu inseamna neaparat ca si motorul e economic

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Am mers cu un Matiz care imi lua 9% in oras (Bucuresti) si 5-6% afara (depinde si cat de repede mergeam) Tico am auzit ca ia mai putin.

| Florian20405 a răspuns:

Matiz in medie 6% ia.Am avut si stiu ce consum are.Nu e prea economic. Taxele ce sunt mici ca in rest...

| Cr1st1ii a răspuns:

Matiz, cam 5% si tico cam 4, 5.

| suntserios a răspuns (pentru Cr1st1ii):

Ai dat si tu niste cifre acolo sa te afli in vorba

| Cr1st1ii a răspuns (pentru suntserios):

Eu asta am gasit pe net. big grin

| Goooogle a răspuns:

Matiz cam 6% mixt iar Tico in jur de 5%.