| razwan3l a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema.am un vw golf 1(stiu vechi dar ma duce unde trebuie) am ramas 1 data in pana prostului(fara motorina) iar de atunci imi face figura urmatoare merg cu el si in tmpul mersului incepe sa tremure masina ca atunci cand scazi viteza si ramai intr-o treapta de viteza mare si pana la urma moare si motoru. desi incerc sa il ambalez fara efect apas acceleratia degeaba.am crezut ca e de la filtru de motorina si l-am schimbat... fara efect... vreun sfat ceva?

2 răspunsuri:
| crynys a răspuns:

Rezervorul este din doua bucati si ai o pompa in una din ele care "impinge" motorina in cealalta parte a rezervorului din care se duce la motor. Acea pompa este defecta sau infundata daca ai ramas fara motorina se poate ca impuritati ramase prin rezervor sa-ti infunde acea pompa deci trebuie schimbata ca te lasa oricand in drum.

| laury4ever a răspuns:

De obicei cand schimbi filtru de motorina ramane aer pe instalatie si trebuie aerisita instalatia. Asa am patit si eu la masina si asta a fost cauza. Incearca si tu ...Succes!