| blintzz a întrebat:

Salut, am un golf 4 1.4 benzina, din 2000, am schimbat tot la el, am avut o problema la baterie și s-a rezolvat( fura curent), iar acum am o baterie noua. Dimineata când o pornesc nu pornește fără sa apas accelerația, deoarece este foarte rece motoru și bateria. Poate dauna chestia asta? Sau este normal?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Atat pentru timp de vara, cat si pentru timp de iarna trebuie reglat CORECT unghiul de aprindere, pentru relanti. Mergi la un meserias priceput /service sa-ti faca reglajul corect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dăunează, dar nu este normal. Trebuie să pornească și pe timp friguros. Verifică aprinderea și alimentarea! (în service, desigur.)

Răspuns utilizator avertizat