| Iordache_Stefan_1982 a întrebat:

Am un fiat bravo motor 1900 si am o broblema : imi baga ulei in vasul de exansiune dar nu imi scade nivelul la ulei din baia de ulei dar nici nu imi creste care ar problema? Va multumesc!

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Inseamna ca baga putin.
Inainte sa te apuci sa demontezi chiuloasa sa verifici termoflotul.
Pentru o garnitura de termoflot niste mecanici renumiti mi-au recomandat sa inlocuiesc garnitura de chiuloasa cu rectificare etc.
Noroc ca nu aveam banii necesari la mine.Eram la 1500km de casa.