| anonim_4396 a întrebat:

am un opel astra g 1.7 DTI si mi sa spart furtunul de incalzire radiator.
Am nevoie de furtun incalzire radiator tur si retur.
Aratati-mi si mie niste furtune de incalzire radiator opel astra g tur si retur de cumparat.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te duci frumos la primul magazin de piese auto, le spui unde e localizat furtunul, si ei iti spun cat te costa. Dai comanda si vine in cateva ore, sau a 2-a zi.
Nu are sens sa cauti pe internet, platesti pret mai mare decat in magazin, + transport prin curier. La magazin nu platesti curierul, iar daca cunosti magazinele, unele iti aduc piesele pe preturi mult mai mici.
Spre exemplu, mie la un magazin mi-a cerut 44 lei pe cablurile de la frana de mana, la altul am dat 28 lei.