| rbnrubebn a întrebat:

Buna TPU am un opel vectra c din 2004 si nu-mi merge audio la ea depaft e codat codul il am stiam ca trebuie sa apesi butonu de power si as dar nu-mi apare code imi apare safe 7 ce ar trebui sa fac

Răspuns Câştigător
| think3r a răspuns:

Trebuie să aștepți vreo 20 de minute cu radioul pornit ca să poți introduce codul. Succes!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ala trebuie sa apare SAFE nu are cum sa iti apara codu, codul il introduci tu, asta daca il stii.Deci daca s-a dus bateria, sau ai deconectat masina de la baterie radio se blocheaza asa sunt facute astea mai vechi, ca astea noi au scos chestia asta cu codu ca era o magarie laughing Deci cand deschzi radio trebuie sa apara SAFE, tu de a cum trebuie sa apsi simultan stiu si eu pe vreo 2 butoane si dupa te lasa sa introduci codu.Dar fa bine si citeste cum se face,pe ce butoane trebuie sa apesi, ce butoane sunt pentru cifrele ce trebuie sa le introduci, apoi faci sa nu gresesti ca dupa se blocheaza si nu te mai lasa sa pui codu. Daca deja ai gresit codu de nu stiu cate ori si acum nu te mai lasa, pune cheia in contact, dar fara sa rotesti deloc, doara cheia in contact si lasao acolo vreo 2 ore, dupa scoateo, pune iar da drumu la radio si o sa te lase apoi sa pui codu dar trebuie apasate alea 2 butoane, deci informeaza-te bine.Cam asa se face, o mare mare magarie ce le-au mai dat prin minte si astora pe vremuri laughing Iti fura bunica radio de la masina laughingmai ales cai bagat dupa bordu ala plastice nici daca tragi de el cu patentu nu iese de acolo laughing dar na poate li s-a parut lor mai cool asa, asa era moda atunci, dadea bine la lume, ti se parea ceva interesant, desi util nu e deloc laughing

| relian a răspuns:

Am uitat sa spu, cand lasi cheia in contact nu lasa nimic pornit, nu lumini nu radio nimic, mai ales radio nu-l lasa pornit ca il poti lasa si 2 zile si no sa te lase.Deci radioul stins, cheia in contact lasi asa vreo 2 ore si dupa incerci.bafta