| Jocker125473 a întrebat:

Bună TPU!
Am un Volvo s40, 2006, 1.6 d. Deodată a început sa se audă un șuierat la accelerare, întra când ajunge la 2000 turații și se aude ca un aer fals pe partea stânga...
Am mers asa cam 30 de km și acum nici numai urca de 80 la ora, numai are putere deloc motorul...
Am programare marți în service dar pana atunci as dori sa știu cam ce ar putea avea, sa știu la ce sa ma aștept... Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tubulatura de la turbina la admisie are scapari mari. Poate fi furtun sarit, spart, vreo teava de plastic sau chiar intercoolerul spart, mai ales daca ai atins masina recent.
E posibil sa scoata fum negru in accelerari, pana cand rezolvi problema.

Răspuns utilizator avertizat