| Jaegerjaquezz a întrebat:

am si eu o problema si nu stiu exact problema, am un pejout 206 si deodata imi porneste greu la a 20 cheie si atunci cand porneste ramana turata in 2500 de turatii, si se aude ciudat rau, tin sa spun ca mi-a mers normal am vrut sa schimb radiatorul, si s-a scurs putin antigel pe acolo prin fata, se fii putut uda vreun senzor ceva sau sa fie alta cauza gen injectoare, bujii, mentionez ca am mers cu ea vreo 40 km apoi am schimbat radiatorul si dupa am vrut sa o pornesc sa vad daca e totul ok dar nu a mai mers la prima cheie ci la a 20-a si atunci o lua ffff greu si ramanea turata in 2000 de turatii 2000+ va rog sa imi spuneti daca v-ati ma intalnit sau daca stiti despre ce este vorba.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se scrie peugeot nu cum ai scris tu.

| Ungurean_Stefan_Lucian_1999 a răspuns:

Ai verificat daca bateria e buna, sau daca incarca alternatorul. Si cu turatiile, incearca sa cureti clapeta de acceleratie.
Sper ca o sa porneasca la prima cheie laughing

| Jaegerjaquezz explică (pentru Ungurean_Stefan_Lucian_1999):

Bateria e noua are aproximativ 3 săptămânii, ok o sa incerc sa ii curat clapeta de accelerație