| uNICKu a întrebat:

Buna TPU.am vw golf 3 mai vechiutz, si de cand a "dat" frigu' nu imi mai creste temperatura apei mai mult de 70-75 de grade? e nasol pentru ca "papa" mai mult, aprox.10% la motor de 1, 4, si nu-mi incalzeste habitaclu. ce are si ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Dragosalx a răspuns:

Nu exista termostat de vara si de iarna, daca nu stiti taceti din gura decat sa dezinformati oamenii! Primul lucru la care te gandesti ar putea fi termostatul care este vechi si ramane pe pozitia deschis astfel lichidul de racire circula liber, racind motorul mai mult decat este nevoie!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu te mai lua tu dupa toti ''specialistii''. schimba-i termostatul si ai rezolvat problema.

| krysstal a răspuns:

Sunt termostate de vara si termostate de iarna.A patit cineva cu un audi, venit din grecia si aici este frig, a inlocuit termostatu' cu unu de iarna

| DeeJayAdytza a răspuns:

Verifica si sonda de temeratura, daca nu mai e in valori iti afecteaza concumul.

| supermarian3000 a răspuns:

Sau mai ieftin pune un carton in fata la radiator dar sa lasi cam 40% pe partea cu electroventilatorul liber sa aiba pe unde circula aierul merge 100%