| AnAndrey1994 a întrebat:

Asi avea nevoie de ajutor! Am un ford fiesta din 2001.Sa ars mai mult ca sigur siguranta de la bricheta mai exact modulator! Am dat de sigurante dar de unde stiu care este pentru bricheta? Aveti aici poza!
http://tinypic.com/view.php?pic=w02qae&s=8#.VVc8l7kipkg

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu mai bine le-ai inlocui pe toate cele arse?
Uita-te care sunt arse si inlocuieste-le cu unele de acelasi amperaj, nu sunt atat de scumpe si e cea mai buna modalitate daca nu stii care e siguranta respectiva, cel putin nu vei cumpara 5 sigurante pana o nimeresti pe cea buna.

| Clujean25 a răspuns:

A 6-a de sus in jos de pe primul rand, siguranta cu numarul 61, e de 20 de amperi.

| AnAndrey1994 explică (pentru Clujean25):

Eu nu vad nici un 61.Pe primul rand al 6-lea e albastru cu nr 15 laughing