| Luci88 a întrebat:

Ce alegeti intre: Skoda Superb? S-au: Alfa Romeo 159? Fundakiss

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

*sau, nu s-au.
Eu as alege Alfa, sunt masini foarte dragute, si cel mai important... Foarte sportive! Dar sunt destinate mai mult tinerilor.
Skoda Superb e o limuzina cu care sa se plimbe inginerii de la un santier la altul, de exemplu. Nu e nici de fuga, si nici foarte luxoasa nu e. Fata de Audi insa, e mai draguta, si mult mai confortabila.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depind ce vrei sa faci cu masina. Superb este o limuzina, ofera comfort si fiabilitate insa este o masina stearsa care nu iesi din multime.

Alfa e o masina sportiva si care se remarca insa fiabilitatea Alfa este destul de proasta mai ales la partile electrice.

| sltlp a răspuns:

Daca as alege pentru mine, as alege Superb-ul. Nu e el la fel de sportiva, dar e mai spatiosa si parca ceva mai confortabila.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Skoda Superb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alfa este mai dificil de intretinut (mecanici incompetenti )si se devalorizeaza mai rapid.
La 200.000 de km incep problemele si la masinile grupului VW.

| Ana00005 a răspuns:

Sincer,Skoda,dupa mine arata mai normal.Dar, dac vrei sa para o masina 'de fite' iti recomand Alfa Romeo.E mai putin intalnita in Romania. Daca vrei sa iesi in evidenta i-a Alfa, daca nu, i-a Skoda. Oricum, alegerea e a ta.