| jackie12345 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu promovez testul pentru redobândirea permisului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt doua situatii:
1. Daca testul este obligatoriu si nu-l promovezi atunci perioada de suspendare a dreptului de a conduce se prelungeste cu 30 de zile.
2. Daca testul este ca urmare a cererii tale de reducere a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce si nu-l promovezi atunci vei efectua intreaga perioada de suspendare.

6 răspunsuri:
| Beldie69 a răspuns:

Nu ai permis

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampa nimic, doar ramai pieton.
Oricum, tu ai o problema psihica, daca nu esti capabil sa intelegi ca exista o limita de viteza pe strada, tocmai pentru a te proteja si a ne proteja, pe noi pietonii, de accidente.
Vad ca tu ai ignorat-o complet, odata ce ai avut 50km peste limiat de 110km, ceea ce nu-i admisibil.
Din punctul meu de vedere, nu ti-as mai da permisul niciodata, pentru ca urmatoare data vei putea omorai pe cineva, fiind incapabils a intelegi ca ai OBLIGATIA sa respecti legea si viteza impusa pe stalpii de pe drum.
Dupa cum vad, tu tot spre ilegalitate tragi, odata ce intrebi cat costa sa cumperi un permis ilegal.
Nu am indoiesc ca vei primii ce vei merita, daca tot o cauti cu lumanarea.

| IaurumAlexandra a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar de unde sti ca permisul a fost suspendat pentru viteza? Permisul se poate retine si pentru alte motive, dar asa este cand vorbesti din '' dreapta ''

| Violleta2022 a răspuns (pentru IaurumAlexandra):

Cum de unde stiu?
Din ce ai declarat chiar tu aici:

"în 19 Iunie 2020 | jackie12345 a întrebat:
Cat costă examenul pentru redobandire permis de conducere?
M-a oprit un echipaj de poliție si mi-a luat permisul pe baza ca era 50 limita și eu mergeam cu 110 în timp ce depășeam..."

| Adelinngr a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cum îți dai seama dacă este obligatoriu sau nu? Scrie pe dovada sau ceva?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Adelinngr):

Nu stiu daca scrie sau nu pe dovada, dar scrie in lege, respectiv OUG 195/2002 (Codul rutier).