| Faghiean_Vasile_1956 a întrebat:

Vă salut! sunt din alt Județ și dacă pot da examenul pentru redobândirea permisului de conducere în Județul Neamț? în municipiile Bicaz sau Roman și care sunt condițiile? vă mulțumesc mult.

Răspuns Apreciat de Editori
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul ca permisul de conducere ti-a fost anulat poti sustine examinarea doar in judetul de domiciliu sau in cel de resedinta (flotant), nu poti in alte judete. Daca ai domiciliul in alt judet decat Neamt atunci poti sustine examinarea in Neamt doar daca te muti temporar in acesta si obtii viza de resedinta (flotant).
In cazul ca este vorba de restituirea permisului dupa ce ti-a fost suspendat dreptul de a conduce poti sustine examinarea doar in judetul in care esti in evidenta Serviciului de permise.