| midiots a întrebat:

Cum as putea sa curat vopseaua mai usor de pe un cadru de bicicleta?

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Deci ai doua variante. Or cu un arzator de butelie sau cu atogen dar nu se curata bine, si daca nu foarte simplu si ieftin si mai bine decat orice o sablezi (Daca nu stii ce inseamna cauta pe net) si atunci 100% se ia vopseaua. Ar mai fi o metoda dar este foarte scumpa, cu o baie cu acid si apoi curatat in baie de baze grele si degresat tot cadrul. Aceasta metoda se foloseste decat la motocicletele de SuperBike in Romania si este foarte greu de gasit un centru si pentru o bicicleta nu are rost!

| ombladon a răspuns:

@Alexică poate nu e orice fel de bicicleta poate este un BMX sau o bicicleta pentru downhill, daca o baga pe foc s-ar putea sa se rupa in 5 laughing

| bianca a răspuns:

Cu sminghelu!

| AlexicăHD a răspuns:

Pai simplu dai jos tot dp cadru sa ramana cadru gol faci un foc si il pui in foc apoi o stergi cu diluant in asa fel incat sa fie uniforma curatarea apoi dai cu spray pe cadru

| VORTEX a răspuns:

O arzi cu flacara,dupa dai cu diluant, apoi dai cu bormasina cu perie de sarma in varf big grin, sigur nu mai ramane nimic.Si cand vrei sa o vopsesti.fa-o cu spray nu cu pensula pentru ca iese urat cu pensula.bafta

| filme a răspuns:

Cu peria de sarma

| audi_8241 a răspuns:

O arzi cu o flacara de la o butelie dupa ce ai demontat bicicleta