| dobratitus a întrebat:

Cum se pune la punct distributia la Wv vento,benzina, motor 2000cmc. Funda

Răspuns Câştigător
| alexhdd a răspuns:

Salut, am ceva desene si date tehnice despre montare dar sunt in engleza happy

| 0rlando a răspuns (pentru alexhdd):

Fără nici o supărare, dar niște desene nu te ajută cu absolut nimic.
Dacă nu ai cunoștințele necesare și sculele potrivite riști să avariezi motorul foarte grav, poate chiar ireparabil.
Nu face experimente, mai bine mergi cu ea la un service.
Știu că pare simplu în teorie, fiind doar o curea, dar nu este chiar așa.

| alexhdd a răspuns (pentru 0rlando):

Crede-ma desenele de care ziceam eu sunt de fapt planurile constructorului, si la distributia de vento nu ai nevoi de chei speciale sau pene sau orice altceva, stiu pentru ca am autodata in calculator

| dobratitus explică (pentru alexhdd):

Buna,cred ca m-as putea descurca cu desenele, adresa mea de mail e dobratitus@gmail.com,te rog frumos poti se le trimiti?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de motor
Eu am schimbat la a mea 2 curele si pompa de apa
trebuie sa mergi la un magazin de piese auto cu talonul si sa le ceri in functie de model an tipul de motor distributia
Tine cont de unde iei si pastreaza bounul pentru ca eu am primit piesa gresita si nu au vrut sa o schimbe
bafta

| bogdytzu a răspuns:

Pentru ca sa pui la punct e greu daca nu sti ceva mecanica. cel mai ok e sa te ajute un mecanic care se pricepe pentru ca trebuie sa aranjeze supapele sa intre combustibil atunci cand trebuie pe fiecare piston. ca daca o ai sarita de la punct tie poate sa ti se deschida supapa de admisie dar pistonu sa fie impins pentru a produce explozia si nu are unde sa intre si combustibilu... pentru ca apoi sa se produca explozia si motoru sa se miste rotund...
Cel mai ok. nu te apuca tu. sa te ajute un mecanic si nu dureaza mult cam jumate de ora-o ora

| Vasea1234 a răspuns:

1.Schimba curelele