| ngen a întrebat:

Stiti cumva cum se pune la punct un motor cu 4 pistoane John Deere Lanz din anul 1965, distributia fiind formarta din pinioane iar pompa de injectie rotativa?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Orice motor cu distribuţie cu pinioane, trebuie sa aibă semne pe ele, un punct, o cruce, o steluţă.Iar împerechere se face de la sine.Semnul din vârful unui dinte de pinion trebuie să se împerecheze cu semnul de la baza altui dinte. Baftă!
Ce capacitate cilindrică are şi câţi CP. poate găsesc ceva mai concret să te ajut!