| Gabryel_Cornel_1995 a întrebat:

De curand am achizitionat un modulator FM, si dupa ceva timp de folosire am observat ca se incalzea foarte tare, iar dupa ceva timp s-a ars. Acum as vrea sa cumpar unul nou, si as vrea sa stiu ce trebuie sa ii fac ca sa nu se mai incalzeasca.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci; Cel mai probabil modulatorul era defect, cumpara alt model.
Poti cumpara un modulator care functioneaza de la 12v la 24v, ca sa fii sigur ca nu se arde din cauza masinii, insa problema incalzirii poate fi prezenta in continuare; am avut modulator care mergea pana la 24v, il foloseam in masina mica (12v), si tot se incalzea tare, partea ce intra in bricheta.
A functionat mult, cativa ani, dupa care a luat foc in mers, exact partea care se infierbanta.
Modulatoarele nu sunt deloc de calitate, sfatul meu e sa nu cumperi niciodata unul scump, ca nu exista bune.
Cumpara-l pe cel mai ieftin, cat mai simplu.
Eu iti recomand cam asa ceva http://www.byzzyshop.ro/? product=mp3-fm-modulator-afisaj-lcdtelecomanda
Asa era al meu, care a tinut vreo 2-3 ani, si avea o claritate a sunetului foarte buna, nu am mai auzit modulator care sa sune atat de frumos. Am avut pe mana multe modulatoare scumpe, si cu cat erau mai complicate (unele aveau memorie interna, ecran care afisa titlul melodiei, etc), cu atat mai prost se auzeau.

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu recomand modulatoarele FM nici macar dusmanilor mei. Sunt deosebit de sensibile, putin fiabile iar calitatea sunetului lasa de dorit.

| ggooggllee a răspuns:

Pai ia ceva de la firma mai buna gen: Philips sau mai gasesti la lidl unele numite silver crest care sunt destul de okwinking