| MWTKenZoR a întrebat:

De curand am achizitionat o periuta electrica colgate 360. As vrea sa imi spuneti cum trebuie sa ma spal cu ea pe dinti ( modul de folosire)... Ce trebuie sa fac.
Multumes.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ijuuuuuuu a răspuns:

Periaţi suprafeţele exterioare ale dinţilor de sus, apoi ale dinţilor de jos.
Periaţi suprafeţele interioare ale dinţilor de sus, apoi ale dinţilor de jos.
Periaţi suprafeţele ocluzale.
Pentru împrospătarea respiraţiei, periaţi şi limba.
Înclinaţi periuţa la 45° faţă de linia gingiei şi executaţi mişcări dinspre gingie spre marginea dinţilor.
Periaţi uşor suprafaţa exterioară, interioară şi ocluzală a fiecărui dinte, cu mişcări înainte şi înapoi.
Periaţi uşor limba, pentru împrospătarea respiraţiei şi pentru îndepărtarea bacteriilor.

| MWTKenZoR explică:

Ma refeream cum sa ma spal? Sa las sa ma spele sau sa ma periez si eu?

| ashlee a răspuns (pentru MWTKenZoR):

Periuta electrica te periaza ea. Nu trebuie sa freci tu si nici sa apesi prea tare pe dinti.