| cristi188 a întrebat:

am un iphone 6 si nu se mai incarca, apare linia rosie dar nu vrea sa se deschida, e luat nou de o saptamana si se incalzea foarte tare bateria, nu stiu ce are, eu cred ca trebuie schimbata bateria, oare asa o fi, multumesc!

Răspuns Câştigător
| romanianglorious a răspuns:

Cred ca e rupta sau fisurata mufa care face contact cu mufa de la incarcator...

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă l-ai luat nou din magazin, trimite-l înapoi ca e defect. Dacă l-ai luat de la cineva, probabil e de la mufa, ia o agrafa și scoate scamele de acolo, eu așa am pățit. Dacă nu merge, mergi la service și probabil o sa îți schimbe bateria dar te sfătuiesc sa fii atent pentru ca ei au baterii fake, fa rost singur de una originala.

| Bogdan70001 a răspuns:

Poti cumpara un alt incarcator.Din cate stiu un incarcator de iPhone 6 nu este prea ieftin deci iti poti cumpara unul originial si nu risti nimic sau iti poti lua un alt incarcator, dar o sa risti putin.Eu am avut 2 telefoane cu incarcatoare neoriginale si nu am patit nimic, dar ca un sfat, daca telefonul este la incarcat nu il mai folosi pentru ca asa poti strica mufa.

| cristi188 explică:

Acum se aprinde dar cu 3% si nu se mai incarca, dupa 5 minute la fel, cred ca e incarcatorul de vina e fisurat pe vreundeva, va multumesc pentru raspunsuri!