| Tyna_2765 a întrebat:

In ce consta analizele necesare pentru scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
| Dalidah a răspuns:

Vrei varianta legala, sau aia neoficiala?happy Daca mergi pe cea legala, analizele pentru scoala de soferi constau in analize de sange, control oftalmologic si separat un consult psihologic. Va trebui sa gasesti o clinica avizata care iti va recolta sange contra cost, evident. Daca mergi pe varianta "nelegala", la scoala de soferi ti se va cere o suma de bani (daca imi aduc aminte, cam 100 lei) pentru o stampila ca esti sanatos clinic si apt de a face scoala. Nu iti mai recolteaza nimeni nimic, iar "consultul" oftalmologic se rezuma la 2 minute in care esti pus sa citesti literele de pe carton. In schimb, cel putin in cazul meu, cel psihologic a fost pe bune. Bafta si atentie sporita!

1 răspuns:
| nimenialtu93 a răspuns:

In general platesti analizele si esti apt chiar daca nu ai un ochi si iti lipseste jumatate de creier