| aly300 a întrebat:

Cate clase sunt necesare pentru a face scoala de soferi?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legislatia rutiera nu exista, in prezent, o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie ai nevoie de 10 clase, in practica nu te intreaba nimeni nimic

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu exista astfel de prevedere in codul rutier aflat in vigoare.

| Wehrmacht a răspuns:

Sunt necesare 4 clase. Justificare : daca n-ai trecut de astea n-ai cum sa dau testele deoarece habar n-ai sa citesti/scrii.

| Daron a răspuns:

Salut, acuma este nevoie de minim 10 clase.