| jackie12345 a întrebat:

In dimineata aceasta am constatat ca pedala de ambreiaj se apasa uneori mai greu decat de obicei. Ieri nu s-a simtit nimic. azi de 5 ori mi s-a intamplat. Ce poate fi problema?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De regula asta e problema cand discul de ambriaj este uzat. Nu este normal sa mearga greu.

| Adrian5575 a răspuns:

Cablu de ambreiaj (daca e cu cablu), lichid de frana (daca e hidraulic), placa de presiune. Poate ne spui si ce masina ai, daca nu e secret.

| jackie12345 explică (pentru Adrian5575):

Skoda Fabia 1.2 HTP 2007

| Adrian5575 a răspuns (pentru jackie12345):

Placa de presiune da semne ca e pe duca.

| jackie12345 explică (pentru Adrian5575):

Mai pot sa fac 500 km?

| Adrian5575 a răspuns (pentru jackie12345):

Daca abia acum a aparut problema, poate sa te mai tina si 5000km.