| mitzu09 a întrebat:

am schimbat ieri cutia de viteze la masina - seat leon 2008 1.9 tdi 105cp. am plecat cu masina de la service mergea perfect apoi nu imi intra in viteza decat cu motorul oprit. mi a facut mecanicul inca o aerisire la ambreiaj si a mers. problema e ca imi patineaza ambreiajul cand am peste 2100 rpm si sunt in accelerare. iar ambreiajul nu mai e cum era inainte...pedala este mai moale si tine mult mai sus... ma poate ajuta cineva cu un sfat?

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Du-te din nou la mecanic si intreba-l ce naiba a facut la masina, cadoar i-ai dat banii ca sa o repare, nu sa o strice mai tare.

| mitzu09 explică:

Mi a spus ca face asa pana se arde uleiu de pe disc volanta bla bla. dar cred ca nu e normal sa faca asa