| alexandru135 a întrebat:

la inceputul lunii septembrie am examenul pentru permisul de conducere si cred ca ar fi mai bine daca as incepe sa invat de pe acum insa am un coleg care a citit cartea de 2 ori si a luat permisul, credeti ca ar fi mai bine sa citesc cartea sau sa o invat deoarece parerea mea ar fi ca ar trebui sa citesc cartea de cateva ori imi este mai greu sa o invat.Astept parea voastra si as dori si cateva sfaturi. Funda celui mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera, in principal regulile de circulatie, trebuiesc invatate, altfel vei avea greutati la examinare si nu vei sti ca gresesti, chiar dupa obtinerea permisului.
Unii au memorie mai buna, mai ales pe termen scurt, altii mai putin buna si trebuie sa repete de mai multe ori. Doar cei care invata vor retine si pe termen lung.

| KillaNoFilla a răspuns:

Citeste legislatia o data,rezolva intrebarile(toate), vezi legislatia pe youtube, fa chestionare pe drpciv, scrieti intrebarile cu 2, 3 raspunsuri si invatale.

cand ajungi sa faci 3 chestionare consecutive cu 21+ puncte, poti sa mergi fara nici o emotie la examen, e ca si cum l-ai luat.