| Popa_Manuel_1995 a întrebat:

in Mai o sa sustin examenul pentru permisul de conducere categoria B, cum imi recomandati sa invat mai usor pentru ca mi se pare mult sa invat toata cartea aia.

Răspuns Câştigător
| elik a răspuns:

Heei..si eu am luat carnetul la inceput anului..eu am invatat prin intermediul chestionarelor, am facut chestionare online exact asa cum sunt pe net asa sunt si la politie cand dai sala..si alta chestie pe care o faceam, instuctotul meu avea sala de legislatie..asta m-a ajutat foarte mult daca ai ocazia sa mergi nu pierde nicio ora..si iti spun sincer k nici nu am cumparat cartea, n-am citit-o..bafta happy

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Citești teoria cu atenție după parcurgi cartea cu teste de 2, 3 ori.

Așa îl vei lua.

Succes!

| viotedy a răspuns:

Nu e mult.important e s-o citesti cu atentie. apoi faci teste.o sa reusesti.succes.

| charleslouboutin a răspuns:

Nu trebuie sa inveti cartea ci doar sa o citesti. Sunt cateva pagini ce trebuiesc retinute. In rest faci teste. Oricum sala e usoara..la traseu e mai complicat!

| DeKoniec a răspuns:

Daca iti doresti este usor. Doar daruinta sa ai! Nu exista o "tactica" de a invata mai usor ...Succes!