| anonim_4396 a întrebat:

mi-am cumparat de 2 saptamani masina si ii din acelasi judet cu mine mai trebuie sa merg la RAR?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Da, la schimbul de proprietari este obligatorie autentificarea la RAR.

| costan a răspuns:

Verifica pana cand este valabila revizia tehnica!

| spaghetty a răspuns:

SI tatal meu si-a luat masina vara asta si DA trebuie sa mergi la RAR sa schimbi numarul la masina, sa o pui pe numele tau nu mai stiu ce.Ma rog DA trebuie sa mergi

| VIP3r a răspuns:

Da, normal ca trebuie

| VIP3r a răspuns:

Chiar daca este valabile revizia tehnica, tot trebuie sa mergi la RAR, am luat vara asta o masina de la cineva din oras cu mine si a fost nevoie sa merg si la RAR, cu toata ca ITP-ul este valabil inca 1 an.

| Gheorghe_Samoila_1983 a răspuns:

Salut!
Trebuie sa mergi la RAR sa ii faci autentificarea, asta se face de fiecare data cand se schimba proprietarul. Se verifica seria de caroserie sa corespunda cu cea din cartea de identiate. Asa ca nu scapi de drumul pana la RAR.
www.siteauto.ro