| jackie12345 a întrebat:

Mi-am găsit mașina zgâriată/ atinsă de o greșeală de parcare și m-ar interesa cu ce pot să o îndepărtez. Zgârietura a intrat în vospsea

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca zgarietura agata la unghie nu ai ce sa ii faci decat sa o revopsesti, daca e o portiune mica se poate vopsi printr-o procedura denumita retusare, adica se vopseste doar partea zgariata si inca o portiune mica si apoi se face detailing cand e gata uscata vopseaua, deci din lac se aduce cumva la culoarea originala a masinii.
Orice vopsitor bun poate face chestia asta deci nu e ceva complicat ce am spus eu.

1 răspuns: