| NimeniAnonim888 a întrebat:

am găsit mașina zgâriată dintr-un capăt în altul în locul de parcare, unde parchez mașina zi de zi. Întrebarea mea este, cum as putea sa rezolv aceasta problema dacă nu știu cine a fost individul care mi-a zgâriat-o?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dusa la revopsit schimbat locu de parcare si pus camera de luat vederi daca reusesti so ti in zona fixa

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa aflii sau sa rezolvi problema, atata vreme cat nu ai avut camera de luat vederi pe ea, ca sa inregistreze vandalismul.
Singura solutie este sa o muti din acel loc, pentru ca unul din vecini este deranjat de masina ta si va continua sa ti-o zgarie, pana o muti.
Te mai poti pune la panda si incerca noapte de noapte, sa stai in apropiere si sa urmaresti cine-ti face asta.
daca este o masina noua si scumpa, iti poti cumpara asiguare si in caz de ti-o zgarie, asigurarea plateste revopsirea.
Oricum, Politia nu va sta sa-ti pazeasca tie masina, fiindca nu-i treaba lor sa ti-o pazeasca.
In orice caz, acolo unde o parchezi incomodeaza pe cineva, daca nu este in fata geamului sau usii tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma rog, vad ca te-a nemultmit raspunsul meu clar si logic, asta denotand un temperament imatur si arogant, caz in care nu ma mir de ce ai vecini care te urasc si-ti zgarie masina.
Fetita, invata sa fii mai respectuoasa si lasa aroganata, daca vrei ca oamenii sa te iubeasca si sa te protejeze, fiindca temperamentul asta iti va aduce numai necazuri in viitor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Declari la politie, primesti autorizatie de reparatie ai o repari din buzunarul tau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să o rezolvi căutând individul. Unica rezolvare este să o duci la revopsire.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Problema zgârieturii se rezolvă cu polish dacă e superficială, revopsire dacă e adâncă.
Făptașul se poate identifica doar dacă există camere de supraveghere acolo. Cu o plângere la politie sunt niște mici șanse să se găsească o cameră de supraveghere din zonă, dar plângerea înseamnă destul de mult timp pierdut, în majoritatea cazurilor fără rezolvare.