| iuli96 a întrebat:

Buna TPU recent am cumparat o masina care are folie pe geamuri si problema e ca eu nu am vazut ca nu e omologata, pot merge undeva sa imi omologheze folia?

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Cel mai probabil e ilegala, altfel nu vad de ce nu e omologata. Eu culmea am folie omolgata si tot am intampinat dificultati la ITP din pricina faptului ca si geamul e ionizat si se suprapun opacitatile asa ca pa-pa transparenta 70% pe fata. Eu zic sa mergi linistit asa si daca te opreste in cel mai rau caz te pune sa le dai jos.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa mergi la RAR, este singurul organ care are dreptul sa omologheze modificarile la masina.