| tdy a întrebat:

Stie cineva, va rog, cât costă manopera la un schimb de garnitura chiuloasa la un golf 4 1.9 TDI 116 cp? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai manopera difera de la service la service, una este sa o schimbe reprezentanta si alta nea cicu la un garaj obscur.
Banuiesc ca pe tine te intereseaza un pret estimativ
Oricum poate fi 200 de lei sau 400 de lei, nu stiu daca ai 1 ax cu came sau 2. Tre sa iei in calcul ca se face si distributia, cel putin am vazut la bmw seria 5 dar acela avea 2 axe cu came si a costat undeva la 450 de lei...
Deci cum spuneam este mai scumpa manopera in cazul acesta decat pretul garniturii de chiuloasa.

| tdy explică (pentru Simpatic):

Multumesc mult. La acest golf 4 are un singur ax.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la 300 de lei, in garajul obscur.
Cu totul, va ajunge mult 'distractia', ca in mod normal, trebuie sa cumperi:
1. garnitura chiulasa
2. prezoane noi pentru chiulasa
3. antigel nou
4. ulei + filtru
5. distributie, daca are ceva rulaj.
Practic, poti refolosi uleiul si antigelul, iar cu prezoanele poti merge la risc. Dar daca nu mai strang ok, trebuie reluata treaba de la inceput, si schimbata garnitura din nou.