| AndreiGrigore a întrebat:

Stiti cumva in ce probe consta examenul practic la categoria A1?
Niste sfaturi, eventual daca imi puteti da.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testul practic consta in parcurgerea unui traseu in poligon si conducere prin oras.
Poligonul il poti vedea si aici: https://www.youtube.com/watch?v=AgirCOogV38
Pentru detalii citeste Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, il gasesti actualizat pe drpciv.ro.

| Zeldea_Vali_2001 a răspuns:

Cauta in decret si o sa gasesi acolo o schema cu poligonul unde o sa dai proba practica. O sa ai de facut niste jaloane (slalom), linie de viteza, etc.
Gasesti acolo! happy

| AndreiGrigore explică (pentru Zeldea_Vali_2001):

Multumesc! Am vazut pe net ca in unele cazuri s-a dat proba in trafic, fara sa se mai dea poligon. E valabil tuturor sau e la alegerea cursantului/instructorului?
Stii unde pot gasi decretul pe net? Am tot cautat dar am gasit doar chestionare.