| Editzelu a întrebat:

Sunt curios cam cat consuma un Ford Mustang si cam cat ma costa pe saptamana sa-i bag benzina?

Răspuns Câştigător
| farryx a răspuns:

Cel de ecoboost e mai econom dupa cum ii spune si numele. Depinde de regimul de mers la toate. dar pretul incepe de la 200 lei pentru cel de 2.3 pana la 1000 lei pentru cele mai mari, dar cum am spus. depinde de cum mergi cu el si cat de mult mergi cu el

| suntserios a răspuns (pentru farryx):

Cu 1000 lei face vreo 1200 km pe saptamana... cred ca nu vrea sa faca taxi din Mustang totusi

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si orice mustang, si a lui Ford mananca, sa faca performanta.
Daca-ti poti permite unul, atunci benzina nu conteaza, fiindca e nesemnificativ fata de calitatile (si pretul) lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala cu motor de 2.3?
ala cu motor de 5.0?
ala cu motor de 3.7?
ala cu motor de 4.6?

Te costa 0 lei sa bagi benzina pe saptamana daca nu mergi cu el.
Prea tare intrebarea asta, de parca noi citim in globul de cristal cat mergi tu cu el... si mai tare sa iti faci grija de banii de benzina dupa ce iei un mustang

| xerxes1 a răspuns:

Cam 10 lei pe saptamana fara sa pornesti motorul.

| VICTORTPURO a răspuns:

Depinde de mai multi factori, in primul rand motorizarea, in al doilea rand modul in care conduci si conditiile de trafic, consumul se estimeaza in primul rand dupa aceste conditii, poti sa faci un research pe Google sa vezi si tu ceva oficial, aici ma indoiesc ca vei primi un raspuns exact.

| Editzelu explică:

Are motor de 2, 3.

| relian a răspuns (pentru Editzelu):

Treb sa spui si anul de fabricatie.La o masina cand vrei sa stii consumul, trebuie sa stii din ce an este, ce motor are, asa afli consumul in oras si afara.
Deci daca stii consumul, pe saptamana asta tu stii cat mergi cu masina aia.Deci spune exact ce an si ce motor siti zic exact consumul.
Dara trebuie sa stii cum se face acel consum. Daca nun stii si poate multa lume nu stie, consumu se face doara masina si soferul in ea atat, condus in oras fara aglomeratie si cu aerul conditionat oprit.Ca urmare daca tu iei si pasageri, adica 5 in masina sau 4 ori cate locuri are masina, mai pui si ceva bagaje, in oras mai e si trafic nu te astepta sa consume cat zice fabricantu.