| paulionescu25 a întrebat:

vreau sa fac soala de soferi si as vrea sa imi recomandati ceva sfaturi. cu ce e bine sa incep mai intai. de unde sa invat si ce? sincer sa fiu imi este un pic frica de masini nu stiu de ce. poate ca de ce nu am condus nici o data dar ori cum trecem peste asta.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai incepi prin a te inscrie la o scoala de soferi si a invata legislatia. Partea practica va avea grija instructorul sa te invete

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Iti va spune tot algoritmul instructorul, acolo trebuie sa nu iei nimic in considerare de aici

| Stefxn a răspuns:

Cu un spatiu larg in care poti misca masina cum ai chef si incerci acolo ceva gen sa te prefaci ca si cum ai fi in trafic sa intorci masina si sa o mentii in pozitie dreapta etc.

| paulionescu25 explică (pentru Stefxn):

Nu in teleg nimic. mersi ori cum.

| 83Cosmin a răspuns:

Tot ce ai nevoie e de un instructor calm si concentrare din partea ta.