| cosmin05475 a întrebat:

Buna TPU vreau sa pun frana pe disc pe roata din fata de la bicicleta, si furca nu are prindere etrier mentionez ca furca este cu suspensie si are teava groasa...pot sa sudez un suport pentru prindere etreir daca da cum fac asta?.sau trebuie sa cumpar alta furca cu prindere etrier? Dau funda raspunsului bun!

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Iti cumperi o furca ce are suportul etrierului sudat pe furca, in functie de sistemul franare pe care l-ai ales, deoarece daca nu ai un atelier si un aparat de sudura cu fir continuu si nu stapanesti prea bine, mecanica de precizie mai bine nu! Asa ca ramane furca, etrierul, o montezi sus si ai terminat!
Bafta Cosmin!

| cosmin05475 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Dar daca am un atelier cat de cat bunicel pentru sudura furcci s-ar putea rezolva problema?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru cosmin05475):

Cu siguranta, cu un aparat de sudura cu fir continuu si cunostinte de mecanica, poti sa incerci! Ti-am trimis un link nu stiu cat te poate ajuta!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Poti intra aici :
...-6035.html