| Rev3rse a întrebat:

Buna tuturor, as dori sa achizitionez un Audi A6 C6 din 2009, 2.7 TDI, 190 cp.
As dori sa imi dati niste sfaturi, aceia care aveti aceasta masina sau care stiu cate ceva despre ea, in legatura cu fiabilitatea, consumul, probleme, costuri la intretinere, motorul cat este de reusit?
Raportul greutate / putere.

1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

Nu merita 2.7 pentru Ro, dar faci cum crezi. Sunt motoare grozave, foarte fiabile, costuri mari de intretinere doar vb de audi a6 care se vrea clasa medium-luxury. Am doi prieteni care au avut 2.7, unu pe un break, unul pe o berlina, ambele A6 C6 - au fost foarte multumiti mai putin de taxele aberante ale statului (un consum de 12 in oras pe cel break parca). Acum le-au schimbat, cel cu berlina pe ultimul A6 iar celalalt pe noul A-klasse (motoare sub 2.0)