| Ionut29897 a întrebat:

Buna tuturor, ma gândesc ca pe viitor sa-mi achiziționez o masina in leasing.
Se merita? tin sa Menționez ca am venit de 4800lei pe luna și nu am familie "soție, copii"

Răspuns Câştigător
| Elipsee a răspuns:

Căuta pe safecars.ro MERCEDES-BENZ C 220 BLUETEC 7G, zic eu ca este o mașină foarte buna

| Ionut29897 explică (pentru Elipsee):

Mersi mult, e o masina superba

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu ai familie, la ce naiba sa ingropi banii intr-un rahat de conserva? Poti sa inchiriezi ceva misto cand f*&i si gata. Crede-ma ca am ceva prieteni cu venituri cel putin duble fata de tine si majoritatea au masini fie luate cu vreo nspe ani in urma, fie luate mai recent la mina a doua. Pentru ca... la naiba, investeste in experiente, nu in cacaturi materiale!

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Poate unii chiar se folosesc de masina si in alte scopuri nu doar pentru besini si impresii

| Ionut29897 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu bag in jur de 70-80.000 de km pe an si crede-ma nu am Chef sa merg cu toate harburile La mana a doua!

Ai dreptate aici "suntserios"Alti foloaesc masina si in alte scopuri nu doar in smecherii

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Pai exact, prietenii mei se folosesc de masina. Unii au eventual si motociclete pe linga masina, dar nici unele nici altele nu si le-au luat noi. Si discutam de cupluri fara copii cu venituri totale de peste 20.000 RON lunar.
@Ionut - daca bagi atit de mult, presupun ca e masina de serviciu, ca nu mergi de nebun atit. Ai o firma si vrei sa ti-o iei pe firma? Incearca sa detaliezi un pic problema. Depinde mult si la ce vrei sa folosesti masina aia...

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cand nu te scalzi in bani ca amicii tai nu iti permiti masina veche

| Sarcopt a răspuns:

Eu zic că se merită, eu vreau să-mi iau un Logan pănă în 10.000€ (atăta am posibilitate). Caută un model bun. Baftă

| Ionut29897 explică (pentru Sarcopt):

Eu as merge pe Ford, audi sau vw. noul focus de la Ford arată bestial

Răspuns utilizator avertizat