| ShREKT a întrebat:

urmeaza sa fac 16 ani peste doua luni si vreau sa dau pentru permisul moto A1. Stie cineva de unde sa invat legislatia sau aveti un link cu ceva despre examenul moto?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Studiezi OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu me. si compl. ulterioare si apoi poti face chestionare, cel mai bine pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro.
Toate actele normative indicate, actualizate la zi, le gasestti tot pe drpciv.ro.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gasesti aici tot ce vrei: http://www.drpciv.ro/info-portal/changeLanguage.do?lang=ro

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai sa te inscrii la scoala de soferi iti vor oferi ei toate detaliile

| CuriousStuff a răspuns:

Ce a zis sunt serios. In plus, e acelasi examen ca cel pentru permis. (cred) Asa ca ai de invatat legislatie.

| Kreefy a răspuns:

Inveti regulamentul pentru categoria A sau B, este acelasi, ai aceleasi reguli ca tot pe drum public mergi, doar ca sunt scoase cele strict legate de masini, si adaugate cele strict legate de motociclete.Gasesti regulamentul pe internet.