| Ajutor324 a întrebat:

Am si eu o mare problema cu permisul auto,ma chinui sa iau examenul teoretic, am incercat sa fac cum au facut doi prieteni,adica sa fac chestionare de pe drpciv dar se pare ca nu mi-a mers asa si am picat de doua ori, o data cu 19 si o data cu 20. M-am luat dupa prietenii aia pentru ca ei au luat din prima chiar cu 24 si respective 23 doar din chestionare. Problema este ca acum am hotarat sa nu mai merg pe noroc si sa invat,as dori sa imi da-ti niste sfaturi,exact ce ar trebui sa invat din carte,respective din legislatie,pentru ca am si regulamentul si legislatia si nu stiu ce sa invat! Ajutor,funda, etc!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa citesti cam tot ce se afla in carte, acum sincer sa fiu unele carti sunt facute aiurea, fie omit unele aspecte, fie au multe in plus, dupa ce ai citit cartea (nu neaparat invatat, e de ajuns sa citesti o data cartea dar atent) poti incepe sa faci chestionare pe e-drpciv.com.
Sfatul meu e sa fii atent atunci cand citestesti cartea si atunci cand faci chestionarele sa te gandesti ca ai fii in acea situatie in real, eu unul asa am facut si am luat cu succes examenul auto ce e drept din a 2-a incercare, prima data am picat cu 21 iar a2-a data cand am dat am facut 24, si nu regret ca am picat prima data, deoarece am mai citit unele aspecte mai atent si mi-am dat seama ca in real nu asi fii stiut cum sa procedez, sper ca te va ajuta ceea ce ti-am spus si ca il vei lua cu succes, si un mic sfat, nu te supara sau simti prost daca pici, si nu te baza pe noroc cand dai sala, daca sala o poti da de mai multe ori, ei bine cand esti la volan ai o singura sansa.
Succes la examen happy

| Bianca996 a răspuns:

Eu am facut chestionare si dupa din cartea de legislatie mi-am subliniat si am invatat exact partile pe care stiam ca le greseam in chestionare. Restul doar le-am citit o data. Cred ca e ok asa, nu iti mai pierzi timpul cu notiunile pe care deja le stii. Si am mai gasit pe un site o chestie cu legislatia simplificata sau ceva de genu, in care e scris doar ce iti trebuie pentru sala, o citesti si pe aia si gatawinking si cel mai important e sa fii sigur pe tine, daca nu ai incredere in tine nu faci nimic.