| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare destul de ciudată, dar si comică...îmi fine.
Anul acesta am avut niște probleme de familie si am tot amânat examenul teoretic pentru scoala de soferi...au trecut lunile si lunia asta care vine am examenul teoretic la care din nou nu sunt asa bine pregătit happy
Întrebarea mea este: cat de repede pot sa "învăț" legislația până luni? happy Menționez ca am citit legislația de două ori. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| VNF a răspuns:

Exista o aplicatie pe telefon, anume " Scoala De Soferi " cu un volan albastru, si una " DPRCIV ", cu o foaie albastra, in interiorul carora se afla intrebari asemanatoare celor de la Examenul Teoretic, eu am citit legislatia o singura data, si dupa am facut aproximativ 500 de chestionare pe telefon, care chiar m-au ajutat. Unele dintre ele sunt asemanatoare cu cele de la Examen, si atunci cand vedeam intrebarea stiam deja raspunsul, din urma carora mi-au aparut si in chestionarele care le-am facut. Mentionz ca am doi ani de cand am permisul, nu are de ce sa iti fie frica, nu esti nici primul nici ultimul care pica dar gandeste POZITIV! " O SA REUSESC! ". Deci fa chestionare, si vezi cum te descurci, dupa parerea mea sunt chiar folositoare si te ajuta mult! Multa bafta, astept un raspuns din partea ta daca ai reusit.
Multumesc, Funda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta depinde numai de tine, respectiv de memoria ta si cat ai retinut din cele 2 citiri de pana acum.
Pana luni poti citi iarasi de 2 ori legislatia rutiera, respectiv OUG 195/2002 si Regulamentul de aplicare, le gasesti actualizate la zi pe drpciv.ro, site-ul oficial al Directiei de permise.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cunoasterea legislatiei este esentiala dar nu suficienta. Trebuie sa bagi chestionare, daca esti destupat la minte si odihnit ( cu pauze ) pana luni nu faci altceva decat chestionare si ai ceva sanse. Ca sa reprogramezi cred ca e tarziu. Incearca sa te concentrezi, sunt 300 de toate, n-ar fi imposibil.

| Comunity a răspuns:

Mulțumesc tuturor pentru ajutorul acordat si mulțumesc de încurajări.