| Marianahsvvd a întrebat:

Buna.
Vreau sa-mi iau mașina in rate, care ar fi dezavantajele? Spune ca sunt rate fixe

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca platesti mai repede scade comisionul. Alt avantaj vine fara km rulati si cu garantie.
Partile rele, daca iti plac modificarile sa stii ca trebuie sa o iei de la 0, se pierde garantia la piesele modificate, masinile de clasa joasa cu preturi mici de 12000 - 50.000€ vin prost concepute la design, nu sant facute sa arate bine gen una in 3 usi in loc sa arate a masina sport o vezi ca o masina de prost gust, cauciucuri groase, jante mici, subtiri suspensii ridicate, nu are efect tuning cum e un lamborghini sau bmw M4, audi RS5... cam atat

| Violleta2022 a răspuns:

Dejavantajul este ca platesti rata masinii cu dobanda.

Rata fixa, insemand ca vei platii aceeasi suma lunar, de la inceputul ratelor, pana la sfarsit.

| sierra1 a răspuns:

"mașina in rate, care ar fi dezavantajele?"

doar dobânda - in rest e ok

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Dezavantajele sunt ca la final, dupa 5 ani ajungi sa platesti cu 20% sa zic pretul masini de noua cu banii jos. In rest ai doar avantaje.

| nesudeniss a răspuns:

Rate cu buletinul
Îți oferim cea mai rapidă soluție de finanțare. Fă o simulare de credit și primești analiza în maxim 2h, doar cu datele din buletin!
Si da, rate fixe https://www.masininrate.ro