| ubox7007 a întrebat:

daca am luat un produs in 12 rate fixe (star bt) de la flanco (azi) dar vreau sa il returnez, cum procedez? Il mai pot returna (maine)?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Nu

| ubox7007 explică (pentru LaLaura):

Deci daca l-am luat in rate nu il mai pot returna straight face?

| LaLaura a răspuns (pentru ubox7007):

Daca are defect poti sa il returnezi, dar daca nu avea niciun defect si te razgandeai, nu aveai cum.

| suntserios a răspuns (pentru LaLaura):

Nu mai dezinforma, flanco are politica de ruturnare indiferent de felul in care ai achitat produsul, de altfel legea ii obliga sa iti primeasca produsul in termen de 14 zile.

| LaLaura a răspuns (pentru suntserios):

Greseala mea atunci, m-am informat eronat happy

| ubox7007 explică (pentru LaLaura):

Pana la urma se pare ca nu il pot returna dar mi-l schimba cu alt telefon sau cu ce doresc de aceiasi valoare + diferenta daca este mai scump... Totusi mi se pare o mitocanie ca nu accespta returnare, mai ales ca aveam fiecare ambalaj, totul bucatica cu bucatica... In fine, mersi de ajutor desi speram sa nu fie cum zici tu.

| LaLaura a răspuns (pentru ubox7007):

Imi pare rau, cam asa stiam si eu, dar nu eram sigura ( nu am cumparat niciodata in rate ceva si apoi sa il retunez), dar citisem undeva legat de retunarea unui produs in rate si nu se putea pentru ca ai facut un contract pe o anumita suma de bani ( contractele au si ele chichitele sale). Imi pare rau inca o data.

| ubox7007 explică (pentru suntserios):

Aparent daca l-am cumparat din magazin, nu vor decat sa mi-l inlocuiasca.

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, il poti returna daca nu l-ai zgariat sau alte din astea... daca l-ai luat online atunci suni sau email, daca din magazin atunci te întorci cu produsul la cei de la verificare... Bafta!

| ubox7007 explică (pentru lpavel):

Multumesc mult, mi-am luat un iphone 6 si ca sa vezi... Are un "defect" din fabricare, are ecranul galbui http://cdn.cultofmac.com/......016128.jpg
In poza asta vei vedea la ce ma refer, am citit pe unele site-uri ca dispare in cateva zile, insa tot as fi mai confortabil daca l-as returna. Mersi mult de ajutor, am un anumit termen in care pot sa-l returnez, ca stiu ca normal sunt 14 zile, dar nu stiu daca asa se face si daca l-am luat in rate. Mersi mult, din nou.