| Condorachi_Bogdan_1995 a întrebat:

Buna

Vreau sa trec granita la sarbi pana in Belgrad la aeroport pentru a lasa pe cineva. Problema este ca voi conduce masina fratelui meu care este pe numele lui. Intrebarea ar fi

Am nevoie de imputernicire sau ceva de la notar daca masina nu-i pe numele meu?

Am inteles ca la noi poti trece usor doar ca la ei pot aparea probleme legate de asta

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca prorietarul masinii nu e in masina si vrei sa treci in tari non UE ai nevoie de Contract De Comodat de la notar si tradus legalizat in limba care intri. Undeva 50-70 de E poate fi distractie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand un vedere ca iesi din spatiul UE s ar putea s-a cam ai nevoie