| MadHatter a întrebat:

In perioada urmatoare urmeaza sa plec in vacanta cu masina in Bulgaria, masina insa nu este pe numele meu ci pe al unui membru al familiei cu care nu am acelasi nume. Intrebarea mea este daca am nevoie de procura de la notar ca sa nu am probleme la granita, si daca da, in ce limba? este suficient in lb. romana sau e necesar in engleza/bulgara? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In UE nu iti mai cer procura in ultimul timp e suficient sa ai actele de la masina

| nda a răspuns:

In mod normal iti trebuie. si banuiesc ca in limba romana ar fi de ajuns, nu stiu. acum, eu stiu pe cineva care merge la unguri fara nicio procura, si masina nu e a lui. deci...