| Alexandrutssa a întrebat:

vreau si eu principiile de functionare pentru centralele electrice neconventionale(eoliene, solare, geometrice) si centralele atomonucleare ( incluzand reactia de fisiune, reactor, sistemul de racire a apei oxigenate). dar nu vreau de pe net. ca este complicat. mersii mult. poate puteti sa-mi raspundeti cat ma repede :*

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Acest subiect este destul de amplu si complicat pentru a fi redat aici, in cateva randuri, dar se pare ca tu inca nu esti familiarizat cu abc-ul acestui subiect. Spune concret ceea ce te intereseaza si la ce nivel.