| Costel_Iancovici_1997 a întrebat:

Bună ziua, am achiziționat un cros de 125cc nou am actele toate de cumpărare necesare dar este fără lumini, dar pot adauga. As dori sa îl înmatriculez pe primărie, nu am nici permis, un atestat ceva, dacă se poate face orice o idee dau fundă, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fara lumini si motorul sa mearga perfect, nu poate trece de inspectia tehnica si nici nu poate fii inmatriculat la primarie.

Apoi ca sa-l sofezi ai nevoi de permis de conducere, trebuind sa te inscrii la scoala de soferi, sa inveti legislatia rutiera, sa iei examenul computerizat si evdient sa faci ore de traseu.

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Itit trebuie permis A1 si nu vei putea in veci sa mergi pe drumurile publice cu el. Nu ai omologare chiar daca ii pui tu lumini. Tot neconform este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Permis categoria A1, nu exista atestat.

| florin926481f a răspuns:

Nu poti sa il inscrii pe primarie.