| Vaida_Liviu_1969 a întrebat:

am adus o rulota din Anglia si as dori sa o inmatriculez. Care sant actele necesare pentru; inmatricularea rulotei?

2 răspunsuri:
| kaloma a răspuns:

Trebuie in primul rand sa faci traducerea actelor. apoi o programezi la rar( omologare si autenticitate).o pui pe rol ( aici ai nevoie doar de factura si carte, in copii+buletin sau cui firma, depinde pe cine inmatriculezi).di cate stiu, rulotele au acelasi statut ca remorcile sau auturismele, ceea ce inseamna ca se inmatriculeaza in politie.aici ai nevoie de fisa de la ditl, cartea masinii, autenticitatea, taxe achitate

| Vaida_Liviu_1969 explică (pentru kaloma):

Multumesc., cu respect LIVIU V.